Výměna náplně v automatické převodovce

Provádíme takzvanou dynamickou výměnu oleje automatické převodovky pomocí moderního přístroje ATF KAMBIO Full Automatic. Jedná se o plně automatickou plničku automatických převodovek.

Doporučený interval výměny oleje v automatické převodovce je po najetí každých 60 000 km!

Během dynamické výměny oleje se spotřebuje o 3 až 5 litrů oleje více než je provozní náplň převodovky. Přístroj olejem propláchne veškeré součásti automatické převodovky, tak aby v převodovce nezůstaly žádné zbytky starého oleje a usazenin.


Proč u nás nechat provést kompletní výměnu oleje automatické převodovky?

  • Zabráníte snížení životnosti a zhoršení funkčnosti převodovky
  • Předejdete závažným závadám a riziku ucpání citlivé mechatroniky
  • Při použití plničky dosáhneme 100% výměny celého objemu olejové náplně
  • Předejdete finančně náročným opravám, které se mohou vyšplhat až ke 100 000 Kč

Klasická výměna oleje přináší riziko následného ucpání

Při klasické výměně dojde pouze asi k 50% výměně olejové náplně. Většina servisů mění olej odpuštěním starého a dolitím nového. Tento postup je špatný, protože téměř polovina starého oleje zůstane v převodovce a nový olej se tímto znehodnotí. Dále je tu velké riziko rozpuštění usazenin novým olejem a následné ucpání různých částí velmi citlivé mechatroniky.

Používáme oleje Petro-Canada a dekarbonizaci + aditiva od firmy BG

Petro-Canada používá dvoustupňový hydrogenační proces, který je celosvětově patentovaný. Tento proces umožňuje rafinovat základový olej získaný ze široké škály druhů ropy na světově nejčistší základový olej o čistotě 99,9 %. To přináší několika násobně delší životnost a ochranu.

Pro odstranění úsad a dekarbonizaci převodovky používáme výrobky BG.

Účinek výrobků BG

  • Efektivně odstraní úsady (dekarbonizace) z celého systému automatické převodovky
  • Zabrání tvorbě nových usazenin
  • Velmi výrazně prodlouží oxidační a termální stabilitu ATF kapaliny a tím i její životnost
  • Prodlouží životnost převodovky
  • Zajistí výplach automatické převodovky a výměnu 100% ATF kapaliny
  • Regeneruje pryžové součásti

BG 302 Universal synthetic CVT Fluid Conditioner

Plně syntetický přípravek pro všechny typy variátorových (CVT) automatických převodovek, který několikanásobně zlepšuje vlastnosti nových i starých kapalin. Efektivně ochraňuje systém při velmi vysoké zátěži (jízda v kolonách), zvyšuje oxidační a termální stabilitu kapaliny, udržuje systém bez úsad, kalů a laků, prodlužuje životnost systému převodovky. Působí na pryžové součásti těsnění, které udržuje měkké a ohebné. Zajišťuje velmi rychlou a snadnou změnu převodu. Předchází a zamezuje únikům kapaliny. Předchází pěnění kapaliny i při sportovní jízdě.Plně syntetický přípravek pro všechny typy variátorových (CVT) automatických převodovek, který několikanásobně zlepšuje vlastnosti nových i starých kapalin. Efektivně ochraňuje systém při velmi vysoké zátěži (jízda v kolonách), zvyšuje oxidační a termální stabilitu kapaliny, udržuje systém bez úsad, kalů a laků, prodlužuje životnost systému převodovky. Působí na pryžové součásti těsnění, které udržuje měkké a ohebné. Zajišťuje velmi rychlou a snadnou změnu převodu. Předchází a zamezuje únikům kapaliny. Předchází pěnění kapaliny i při sportovní jízdě.